PL RU
Contact

Kongres 60 milionów, jest inicjatywą, która ma na celu integrację polskich środowisk biznesowych. Od 2018 roku organizowane są wydarzenia w różnych miejsach na świecie, w których uczestniczą polacy i osoby w szczególny sposób związane z Polską. W tym roku pierwsza edycja odbyła się 24 stycznia w Miami, w której jako prelegent miał przyjemność uczestniczyć Prezes Space Digital Group Paweł Poleński.

Sama nazwa kongresu, nawiązuje do szacunkowej liczby żyjących polaków, którzy są rozproszeni po całym świecie. Jak podkreślają organizatorzy, jedną z intencji jest próba zdefiniowana określonego statusu i charakteru współpracy między polskimi ośrodkami biznesowymi, naukowymi i kulturalnymi w kraju i za granicą. Wskazuje to na fakt, nie tylko samej chęci stworznia naturalnej płaszczyzny do współpracy polskich przedsiębiorców, ale także na skierowanie wszelkich działań z tym związanych w obszar akademicko-kulturowy. Warto nadmienić, że sama inicjatywa jest dość młoda, jednak cieszy się coraz większą popularnością i zyskuje na uznaniu. Pierwsze trzy edycje odbyły się w 2018 roku a w kolejnym roku następne 6, w sześciu różnych miastach w czterech państwach i na dwóch kontynentach. Jak informują organizatorzy na 2020 rok zaplanowanych jest jeszcze 7 edycji – Kongres 60 Milionów odbędzie się w miastach takich jak: Berlin, Mediolan, Chicago, Toronto, Rzeszów, Nowy Jork oraz Londyn.

Prezes Space Digital Group, Paweł Poleński uczestniczył w panelu "Tajniki nowych technologii - (IT, AI, Blockchain)". Podczas panelu omówione zostały tematy związane z nowoczesnymi technologiami. Przede wszystkim ich wpływem na szeroko rozumiany biznes analogowy a także sam kierunek rozwoju i perspektywy dalszego rozwoju przedsiębiorstw, których działalność opiera się właśnie na usługach lub produktach, związanych z technologiami. Wpływ nowych technologii, nie tylko dotyczy biznesu, ale także całego społeczeństwa, bowiem oddziaływanie ma miejsce drogą pośrednią. Konsekwencje, zagrożenia i szanse, które z tego płyną, również były częścią dyskusji, która odbyła się w ramach panelu pośwęconego nowym technologią. Jako Space Digital Group, w pełni wspieramy tą polską incjatywę, której intencje i cele są dla nas wartością samą w sobie. Mamy nadzieję, że będziemy mieć okazję uczestniczyć w kolejnych edycjach, w roku bieżącym, jak i kolejnych latach.