PL RU
Contact

Siewca wolontariuszem “Szafy Przyjaciół”

 

W środę 10 czerwca 2020 r. członkowie zespołu Space Digital Group pracowali jako wolontariusze dla “Szafy Przyjaciół” prowadzonej przez Wspólnotę Sant'Egidio przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie. To druga w bieżącym roku akcja społeczna w ramach prowadzonego w firmie Programu “Siewca”.

 

“Szafa Przyjaciół” to miejsce na warszawskim Powiślu, do którego Wspólnota Sant'Egidio zaprasza wszystkich bezdomnych i ubogich. Mogą oni w niej wyposażyć się w ubrania, podstawowe środki czystości czy (w miarę dostępności) inne niezbędne do przeżycia na ulicy rzeczy, takie jak śpiwory i plecaki. Cały dostępny w Szafie asortyment zależy od ludzi dobrej woli, którzy wspierają projekt oddając niepotrzebne ubrania, środki czystości czy śpiwory i wspierają projekt finansowo oraz właśnie jako wolontariusze.

 

W maju br. pracownicy Space Digital Group przekazali potrzebującym, korzystającym z usług “Szafy Przyjaciół”, zebrane wśród zespołu ubrania. - Tym razem nasza pomoc polegała na złożeniu półek potrzebnych do magazynowania odzieży - relacjonuje Maciej Sawczuk ze Space Digital Group, zaangażowany też w prace Fundacji “Misericors” -  Zebraliśmy się we czwórkę o godz. 16 30 pod siedzibą "Szafy Przyjaciół" i niemal od razu zabraliśmy się do umówionej pracy. Nie byliśmy osamotnieni, do pomocy zgłosili się też inni wolontariusze, którzy zajęli się segregowaniem i układaniem rzeczy na złożonych przez nas półkach. Pracy było naprawdę sporo, ale w tak zacnym gronie szła niespodziewanie szybko:)

 

Praca wolontariuszy ze Space Digital Grup trwała do godz. 21.00. Jeszcze trochę porozmawialiśmy, zjedliśmy upieczony przez jednego z wolontariuszy kawałek ciasta i spełnieni rozeszliśmy się do domów - podsumowuje Maciej Sawczuk.

 

W roku 2019 członkowie zespołu w ramach Programu “Siewca” pomagali np. w pracach porządkowych w jednym z warszawskich domów dziecka, przygotowywali też paczki jego podopiecznym. 

 

Informacja własna - SDG/Fundacja “Misericors”

Zobacz więcej o projekcie “Szafa Przyjaciół” > https://www.santegidio.pl/szafa