PL RU
Contact

Za nami II edycja Kongresu 590, najważniejszego wydarzenia gospodarczego roku. Cel był jeden – nadać polskiej gospodarce jeszcze większą dynamikę wzrostu. Wypracowane rozwiązania oraz wnioski z pewnością zostaną przekute w projekty ustaw, które ułatwią funkcjonowanie krajowym przedsiębiorcom.

Współcześnie skala przyrostu danych analizowanych dzięki rozwiązaniom Big Data rośnie w tempie dotąd niespotykanym. Możliwość obserwacji procesów z bardzo dużą częstotliwością w czasie rzeczywistym sprawia, że zarządzanie danymi staje się kluczowym obszarem zarządzania, pozwalającym poznawać i optymalizować niemalże wszystkie procesy w organizacji: produkcji, sprzedaży i obsługi klienta, transportu, kontroli jakości. Technologie Big Data są ponadto użyteczne niezależnie od branży czy rozmiaru przedsiębiorstwa: od firm telekomunikacyjnych, spółek energetycznych do podmiotów produkcyjnych, sklepów internetowych i lokalnych producentów, którym umożliwiają wyciąganie wniosków niegdyś niemożliwych do uzyskania. Jednocześnie nie tyle umożliwiają, ile wymuszają ich stosowanie, dzięki czemu staje się to standardem. Niosą ze sobą zatem szereg szans i wyzwań w zakresie wydajności, bezpieczeństwa oraz dzielenia się z konkurencją informacjami o rynku.

  • 1. Przewidywanie trendów w biznesowej analizie danych
  • 2. Wykorzystanie analizy dużych zbiorów przez małe i średnie firmy
  • 3. Kluczowe wyzwania dla bezpieczeństwa danych klientów
  • 4. Zagrożenia cybernetyczne dla danych firmy o jej procesach

Jednym z panelistów był Prezes Space Digital Group – Paweł Poleński. W swoim wystąpieniu poruszył kwestię Big Data w kontekście wyzwań związanych z zagrożeniami cybernetycznymi dla danych firmy oraz dużej potrzeby edukacji związanej z pozyskiwaniem młodych zdolnych ludzi o wysokich kompetencjach.