PL RU
Contact

Pierwsza edycja naszego programu Siewca już za nami. Odwiedziliśmy Dom Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek, gdzie mieliśmy przyjemność podzielić się na ekipy i wspólnie pomóc w porządkach. W środę zamieniliśmy godziny naszej pracy w biurze na zespołową prace fizyczna przy łopatach.

Wydarzenie było częścią naszej inicjatywy, która ma na celu integrować zespół Space Digital poprzez wspólną pracę na rzecz ośrodków, które jej potrzebują.

Dzień zaczęliśmy o standardowej porze, gdzie spotkaliśmy się z pracownikami Domu Dziecka i od których odebraliśmy listę zadań. Podzieliliśmy się na drużyny i wzięliśmy się do wspólnej pracy. Część z nas musiało się uporać z całym magazynem biurek dziecięcych, które trzeba było znieść z drugiego piętra. Wykonanie zadania trwało parę godzin aż do popołudniowej przerwy, podczas której spotkaliśmy się z resztą kolegów przy herbacie i ciastku. Dowiedzieliśmy się jakie zadania mieli inni jak np. grabienie jesiennych liści czy pomoc przy wyrównywaniu trawnika. Po przerwie wróciliśmy do obowiązków, które zajęły nam czas do 16.

Każdy z nas uważa, że był to dobry dzień. Przez prawie cały czas pracy, wspólnie się śmialiśmy i żartowaliśmy. Po zakończeniu zadań czuliśmy jeszcze więcej siły niż na początku. W naszych planach jest kontynuowanie pomocy dla kolejnych instytucji i utrzymywanie kontaktu z którymi już nawiązaliśmy współpracę. My teraz jesteśmy odpowiednio zmotywowani i czekamy na wspólna akcje w przyszłym miesiącu.