PL RU
Contact

W dniu 11 maja 2020 r. przedstawiciele naszej firmy Space Digital Group z Warszawy przekazali "Szafie Przyjaciół", prowadzonej przez Wspólnotę Sant'Egidio przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus na warszawskim Powiślu, zebraną wśród pracowników odzież. To pierwsza w bieżącym roku akcja w ramach Programu “Siewca”, zainicjowanego przez kierownictwo firmy, ale również owoc oryginalnej inicjatywy, wykraczającej poza tradycyjny CSR.

 

"Chcielibyśmy podzielić się naszym czasem i pracą z tymi, którzy wiele od życia nie dostali."


W roku 2019 członkowie zespołu w ramach Programu pomagali np. w pracach porządkowych w jednym z warszawskich domów dziecka, przygotowywali też paczki jego podopiecznym.  W poniedziałek 11 maja - w tym dniu tygodnia można dostarczać do “Szafy Przyjaciół” dary -  przedstawiciele firmy przyjechali w okolice kościoła pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy ul. Tamka 4a, by wręczyć zebraną odzież oraz omówić możliwość rozwoju współpracy. Przekazanie darów odbyło się na zewnątrz siedziby “Szafy Przyjaciół” z uwagi na związane z epidemią restrykcje sanitarne. - "Udało nam się chwilę porozmawiać i zdobyć potrzebne informacje do przeprowadzenia kolejnych aktywności motywowanych miłosierdziem" - relacjonuje Maciej Sawczuk - "Następnym razem mamy zamiar pomóc członkom Sant'Egidio w pakowaniu i rozwożeniu po Warszawie paczek żywnościowych i z ubraniami."

 

Informacja własna - SDG/Fundacja “Misericors”

 

Szafa Przyjaciół to miejsce w Warszawie, do którego Wspólnta Sant'Egidio zaprasza wszystkich bezdomnych i ubogich. Mogą oni w niej wyposażyć się w ubrania, podstawowe środki czystości czy (w miarę dostępności) inne niezbędne do przeżycia na ulicy rzeczy, takie jak śpiwory i plecaki. Odwiedzający to miejsce wybierają spośród rzeczy wyłożonych na półkach i wieszakach - każdy z nich może samodzielnie dobrać ubrania i obuwie dopasowane pod względem rozmiaru oraz gustu.​

 

Cały dostępny w Szafie asortyment zależy od ludzi dobrej woli, którzy wspierają projekt oddając niepotrzebne ubrania, środki czystości czy śpiwory, bądź wspierają nas finansowo. Twórcy projektu zachęcają, by w ten sposób otworzyć się na potrzeby osób bezdomnych żyjących na ulicach Warszawy, a także tworzyć kulturę ekosolidarności, w której wykorzystuje się to, co inaczej byłoby wyrzucone.

 

Zobacz więcej o projekcie “Szafa Przyjaciół” > https://www.santegidio.pl/szafa